www.MaxOdds.dk
- genvejen til millionen

Forside - Afskaf tipsmonopolet - Bookmaker beskrivelser - Casino - Kalender - jul - Live opdateringer - Ludomani - Musikvideo - NyhedsGruppen - Poker - Sikkerhed - Spilforslag/link - Systemspil forklaringer - tilbud - vittigneder - Om www.MaxOdds.dk

Sportskalender



Maj
7.-29. CYKLING: Giro d'Italia, Italien
22.-28. VÆGTLØFTNING: EM, for master, Dolny Kuben, Slovakiet
23.-29. BOWLING: Brunswick Aalborg International, Aalborg
23.-5/6 TENNIS: French Open, Paris, Frankrig
25. FODBOLD: Champions League, finale, Istanbul, Tyrkiet
25. HÅNDBOLD: DM-finale, evt. 3/3 kamp, mænd
25.-29. STYRKELØFT: VM, kvinder, Ylitornio, Finland
26. FODBOLD: Royal League, finale
26.-28. RONING: World Cup, Eton, England
26.-29. GOLF: European Tour, PGA Championship, Wenthworth, England
26.-29. ORIENTERING: NM, Notodden, Norge
27.-29. MOTORSPORT: Rally, Tyrkiet
28. FODBOLD: 1. division, sidste runde, Frankrig
28. FODBOLD: Skotsk Pokalfinale, Hampden Park
28. RUGBY: Pokalfinale
28. SPEEDWAY: VM-serien, Krsko, Slovenien
28.-29. ATLETIK: Europa Cup, klubhold
28.-30. FODBOLD: Play-off finaler, England, Cardiff
28.-5/6 FLOORBALL: B-VM, kvinder, Singapore
29. DUATHLON: VM, lang, Barcis, Italien
29. FODBOLD: La Primera, sidste runde, Spanien
29. FODBOLD: Serie A, sidste runde, Italien
29. HESTESPORT: Trav, Elitloppet, Stockholm, Sverige
29. MOTORSPORT: Formel 1, Nürburgring, Europa
31. BILLARD: Snooker, EM, Polen

Juni
1.-3. MOTORSPORT: Rally, Tyrkiet
2. FODBOLD: Finland-Danmark, venskabskamp, Tampere, Finland
2.-5. GOLF: European Tour, Newport, Wales
2.-5. GYMNASTIK: EM, idrætsgymnastik, individuelt, Ungarn
3.-6. JU-JUTSU: EM, fighting og duo, Wroclaw, Polen
3.-14. BOWLING: EM for herrer, Moskva, Rusland
4. ATLETIK: DM, kapgang 30 km, Herning
4.-5. DART: Swiss Open, Basel, Schweiz
4.-5. KANO og KAJAK: Bagsværd Regatta, Bagsværd Sø
5.-12. CYKLING: ProTour, Criterium du Dauphine Libéré, Frankrig
5.-19. FODBOLD: EM, kvinder, England
6.-12. TENNIS: ATP, Halle, Tyskland, London, England
6.-12. TENNIS: WTA, Birmingham, England
8. FODBOLD: Danmark-Albanien, VM-kvalifikationskamp, København
8.-12. BILLARD: 3-Bande Carambole, VM, Spanien
9.-12. GOLF: European Tour, Hilversum, Holland
9.-12. RIDESPORT: DM, ridebanespringning, Vilhelmsborg
9.-23. BASKETBALL: NBA-finaler, USA
10.-12. GYMNASTIK: EM, rytmisk, Moskva
10.-12. SKYDNING: DM, trap, Horsens
11. SPEEDWAY: VM-serien, Cardiff, England
11. STYRKELØFT: DM, bænk, Århus
11.-12. MOTORSPORT: DTC og DM klasser, Jyllands-Ringen
11.-19. CYKLING: ProTour, Schweiz Rundt, Schweiz
12. MOTORSPORT: Formel 1, Montreal, Canada
12.-18. SEJLSPORT: VM, matchrace, kvinder, Bermuda
12.-19. SEJLSPORT, VM, Tornado, La Rochelle, Frankrig
12. HESTESPORT: Trav, Copenhagen Cup, Charlottenlund
13.-19. TENNIS: ATP, Nottingham, England, s-Hertogenbosch, Holland
13.-19. TENNIS: WTA, Eastbourne, England, s-Hertogenbosch, Holland
15.-29. FODBOLD: Confederations Cup, Tyskland
16.-19. GOLF: US Open, North Carolina, USA
16.-19. GOLF: DM i hulspil, Rungsted
16.-19. GOLF: European Tour, Lumbres, Frankrig
17. RONING: World Cup, München, Tyskland
17.-19. MOTORSPORT: MRC, NM, Touring car, Glostrup
18. ATLETIK: DM, 10.000 meter, Lillerød
18. MOTORSPORT: Rally, DM 3. afd. Fyn
18.-19. ATLETIK: Europa Cup, landshold, 2. liga, Tallinn, Estland
18.-19. DART: England Open, Brean Sands, England
18.-19. FÆGTNING: NM, Ystad, Sverige
18.-19. MOTORSPORT: Le Mans 24 timer, Frankrig
18.-24. SEJLSPORT: VM, Katemaran, Sanguinet, Frankrig
19. CYKLING: ProTour, holdtidskørsel, Holland
19. FODBOLD: SAS Ligaen, sidste runde, Danmark
19. MOTORSPORT: Formel 1, Indianapolis, USA
20.-26. BADMINTON: Indonesia Open
20.-26. BUESKYDNING: VM, udendørs, Madrid, Spanien
20.-3/7 TENNIS: Wimbledon, London, England
22.-24. MOTORSPORT: Rally, Grækenland
22.-26. CYKLING: DM-uge, landevej, Odense
23.-26. GOLF: European Tour, Paris, Frankrig
23.-26. GOLF: US Open, kvinder, Connecticut, USA
23.-26. HOCKEY: European Championship, Rom, Italien
25. ATLETIK: DM, kapgang på bane, Sønder Omme
25. SPEEDWAY: VM-serien, København
25.-26. MOTORSPORT: DTC og DM klasser, Sturup, Sverige
26. ATLETIK: VM, 100 km, Saroma, Japan
26. HESTESPORT: Galop, Dansk Derby, Klampenborg
26. RONING: Masters, Trakai, Litauen
27.-3/7 BADMINTON: Singapore Open
27.-3/7 FÆGTNING: EM, Zalaegerszeg, Ungarn
30.-3/7 GOLF: European Tour, Dublin, Irland

Juli
1. ATLETIK: Golden League, Paris, Frankrig
1.-2. MOTORSPORT: Rally, DM 4. afd. Slagelse
1.-3. KANO og KAJAK: DM, kortbane, Holstebro
1.-15. CRICKET: VM-kvalifikation, Irland
2.-3. ATLETIK: Europa Cup, mangekamp, 2. liga, Maribor, Slovenien
2.-24. CYKLING: Tour de France, Frankrig
3. MOTORSPORT: Formel 1, Magny-Cours, Frankrig
3. TRIATHLON: DM, kort, Århus
3.-10. SEJLSPORT: H-både, Malcesine, Italien
3.-14. SKYDNING: EM, Beograd
4.-10. TENNIS: ATP, Båstad, Sverige, Gstaad, Schweiz, Newport, Wales
5.-10. BADMINTON: Malaysia Open
7.-10. GOLF: European Tour, Loch Lomond, Skotland
7.-10. RIDESPORT: DM, dressur, Broholm Gods
8. ATLETIK: Golden League, Rom, Italien
8. RONING: World Cup, Luzern, Schweiz
8.-10. MOTORSPORT: Rally, Argentina
9. SPEEDWAY: VM-serien, Prag, Tjekkiet
9.-10. TENNIS: Federations Cup, semifinaler
9.-17. BILLARD: Pool 9-ball, VM, Cardiff, England
10. MOTORSPORT: Formel 1, Silverstone, Storbritanien
11.-17. TENNIS: Davis Cup
12.-13. FODBOLD: Champions League, kvalifikation, 1. runde, 1. kamp
14. FODBOLD: UEFA Cup, kvalifikation, 1. runde, 1. kamp
14.-17. GOLF: British Open, St. Andrews, Skotland
14.-24. JU-JUTSU: World Games, fighting og duo, Duisburg, Tyskland
15.-17. MOTORSPORT: Rally, Argentina
15.-17. SKYDNING: DM, nordisk trap
16.-17. ORIENTERING: World Games, Duisburg, Tyskland
16.-17. RUGBY: EM, syv-mands, Italien
17.-31. SVØMNING: VM, Montreal, Canada
18.-24. TENNIS: ATP, Stuttgart, Tyskland, Indianapolis, USA, Amersfoort, Holland
18.-24. TENNIS: WTA, Cincinnati, USA, Palermo, Italien
19.-20. FODBOLD: Champions League, kvalifikation, 1. runde, 2. kamp
20.-23. FALDSKÆRM: DM, formation
20.-23. RIDESPORT: World Cup kvalifikation, dressur, Vilhelmsborg
21.-24. GOLF: European Tour, Hamburg, Tyskland
22. RONING: Masters, Leduc, Canada
22.-23. RUGBY: World Games, syv-mands, Duisburg, Tyskland
22.-24. RIDESPORT: EM, ridebanespringning, San Patrigano, Italien
22.-31. VÆGTLØFTNING: World Masters Games, Edmonton, Canada
23.-24. KANO og KAJAK: EM, marathon, Tyn, Tjekkiet
24. CYKLING: DM, mountainbike
24. MOTORSPORT: Formel 1, Hockenheim, Tyskland
24.-27. SKYDNING: World Cup finale, München, Tyskland
25.-31. TENNIS: ATP, Kitzbühel, Østrig, Los Angeles, USA, Umag, Kroatien
25.-31. TENNIS: WTA, Stanford, USA, Budapest, Ungarn
26.-27. FODBOLD: Champions League, kvalifikation, 2. runde, 1. kamp
27.-31. MOTORSPORT: MRC, EM, Touring car, Glostrup
27.-31. RIDESPORT: EM, dressur, Moskva, Rusland
27.-31. SKYDNING: EC, 300 m riffel, Århus
28. FODBOLD: UEFA Cup, kvalifikation, 1. runde, 2. kamp
28.-31. GOLF: European Tour, Kungsängen, Sverige
28.-31. GOLF: British Open, Southport, England
28.-31. KANO og KAJAK: EM, kortbane, Poznan, Polen
29. ATLETIK: Golden League, Oslo, Norge
29.-31 ATLETIK: DM, Odense
29.-4/9: SOFTBALL: Europa Cup, Hørsholm
31. CYKLING: ProTour, HEW-Cyclassics-Cup, Hamburg, Tyskland
31. MOTORSPORT: Formel 1, Hungaroring, Ungarn
31. HESTESPORT: Galop, Scandinavian Open Championship, Klampenborg

August
1.-7. TENNIS: ATP, Washington, USA, Sopot, Polen
1.-7. TENNIS: WTA, San Diego, USA, Sopot, Polen
2.-3. FODBOLD: Champions League, kvalifikation, 2. runde, 2. kamp
3.-7. CYKLING: Danmark Rundt, landevej, start i Skive
3.-7. FLOORBALL: kvalifikation til Europa Cup
3.-10. CYKLING: ProTour, Tour of Benelux
3.-14. BOWLING: VM for kvinder, Aalborg
4.-6. SPEEDWAY: VM, hold, Polen
4.-7. GOLF: European Tour, Perthshire, Skotland
5.-7. MOTORSPORT: Rally, Finland
5.-14. ATLETIK: VM, Helsingfors, Finland
6. HESTESPORT: Trav, The Hambletonian, New Jersey, USA
6. TRIATHLON: Vikingman (Ironman), Fredericia
6.-7. DART: Norway Open, Norge
6.-7. MOTORSPORT: DTC og DM klasser, Ring Djursland
6.-7. PETANQUE: EM, kvinder, Odense
6.-13. TENNIS: DM, udendørs, individuelt, KB
7. TRIATHLON: Aquathlon, VM, Japan
7.-8. TRIATHLON: VM og DM, langdistance, Fredericia
7.-14. ORIENTERING: VM, Aichi, Japan
8. TRIATHLON: VM, hold, Japan
8.-14. TENNIS: ATP, Montreal, Canada
8.-14. TENNIS: WTA, Los Angeles, USA, Stockholm, Sverige
9.-10. FODBOLD: Champions League, kvalifikation, 3. runde, 1. kamp
11. FODBOLD: UEFA Cup, kvalifikation, 2. runde, 1. kamp
11.-14. GOLF: European Tour, PGA Championship, New Jersey, USA
11.-14. GOLF: European Tour, Moskva, Rusland
12.-14. KANO og KAJAK: NM, Maribo
12.-14. MOTORSPORT: MRC, NM, Buggy, Hillerød
13. CYKLING: ProTour, San Sebastian-San Sebastian, Spanien
13. SPEEDWAY, VM-serien, Målilla, Sverige
13.-14. SKYDNING: DM, 300 m riffel, Århus
15.-21. BADMINTON: VM, Los Angeles, USA
15.-21. TENNIS: ATP, Cincinnati, USA
15.-21. TENNIS: WTA, Toronto, USA
15.-23. CYKLING: ProTour, Tyskland Rundt, Tyskland
17. FODBOLD: venskabslandskamp, Danmark-England, København
18.-21. FALDSKÆRM: DM, præcision, Randers
18.-21. GOLF: European Tour, Ohio, USA
19. ATLETIK: Golden League, Zürich, Schweiz
19.-21. SKYDNING: DM, skeet, Jetsmark
19.-25. SEJLSPORT: VM, Laser, Kingston, Ontario, Canada
20. CYKLING: VM, mountainbike, Lillehammer, Norge
20. MOTORSPORT: Rally, DM 5. afd. Skive/Viborg
20.-21 ATLETIK: DM, mangekamp
20.-21. KANO og KAJAK: DM, marathon, Vejle
20.-21. TENNIS: Hold-DM, udendørs, slutspil
20.-29. SEJLSPORT: VM, 470, San Francisco, USA
21. CYKLING: mountainbike, UCI-cat. E2, Hammel
21. MOTORSPORT: Formel 1, Tyrkiet
22.-28. TENNIS: ATP, Long Island, USA
22.-28. TENNIS: WTA, New Haven, USA
23.-24. FODBOLD: Champions League, kvalifikation, 3. runde, 2. kamp
24.-27. GOLF: EM, kvinder, Portugal
25. FODBOLD: UEFA Cup, kvalifikation, 2. runde, 2. kamp
25.-28. GOLF: European Tour, München, Tyskland
25.-28. KANO og KAJAK: VM, kortbane, Zagreb, Kroatien
26. ATLETIK: Golden League, Bruxelles, Belgien
26. FODBOLD: UEFA Super Cup, Monaco
26.-28. MOTORSPORT, Rally, Tyskland
26.-3/10 BADMINTON: World GP, USA
27. ORIENTERING: DM, kort og mellem, Grib Skov
27. SPEEDWAY: VM-serien, Bydgoszcz, Polen
27.-28. DART: Denmark Open, Danmark
27.-28. MOTORSPORT: DTC og DM klasser, Jyllands-Ringen
27.-18/9 CYKLING: ProTour, Vuelta a Espana, Spanien
28. CYKLING: ProTour, GP Ouest France-Plouay, Frankrig
28. HESTESPORT: Trav, Dansk Trav Derby, Charlottenlund
28. RONING: VM, Gifu, Japan
29.-11/9: TENNIS: US Open, New York, USA
30.-8/9 VÆGTLØFTNING: VM, Doha, Qatar

September
1.-4. GOLF: European Tour, Crans Montana, Schweiz
1.-4. GOLF: European Tour, kvindeer, Kokkedal
1.-4. STYRKELØFT: EM, bænk, Ungarn
1.-9. SEJLSPORT: VM, europa, Rizhao, Kina
2.-11. BASKETBALL: EM, kvinder, Tyrkiet
2.-11. VOLLEYBALL: EM, mænd, Italien/Serbien
3. FODBOLD: Tyrkiet-Danmark, VM-kvalifikationskamp
3.-4. SKYDNING: DM, Århus
4. ATLETIK: Golden League, Berlin, Tyskland
4. MOTORSPORT: Formel 1, Monza, Italien
5. BOWLING: DM
6.-11. KANO OG KAJAK: EM, Kajakpolo, Madrid, Spanien
7. FODBOLD: Danmark-Georgien, VM-kvalifikationskamp, København
8. RONING: Masters, Strathclyce, Skotland
8.-11. GOLF: European Tour, Köln, Tyskland
8.-11. TRIATHLON: VM, kortdistance, Gamagori, Japan
9.-10. ATLETIK: IAAF World Athletics finaler, Monte Carlo, Monaco
9.-11. SKYDNING: DM, hold, skeet, København
9.-16. SEJLSPORT: Flying Dutchaman, Balaton, Ungarn
10. ORIENTERING: DM, stafet, Fåborg
10. SPEEDWAY: VM-serien, Lonigo, Italien
11. ORIENTERING: DM, klassisk, Fåborg
11. MOTORSPORT: Formel 1, Spa, Belgien
11.-12. STYRKELØFT: NM, Finland
12.-17. SEJLSPORT: VM, matchrace, Calpe, Spanien
12.-18. CYKLING: ProTour, Polen Rundt, Polen
12.-18. TENNIS: ATP, Beijing, Kina, Bucharest, Rumænien
12.-18. TENNIS: WTA, Bali, Indonesien
13.-14. FODBOLD: Champions League, gruppespil
15. FODBOLD: UEFA Cup, 1. runde, 1. kamp
15.-18. GOLF: European Tour, World Match Play, Wenthworth, England
15.-25. BASKETBALL: EM, mænd, Serbien/Montenegro
16. VOLLEYBALL: EM, kvinder, Kroatien
16.-18. MOTORSPORT: Rally, Wales
17. RONING: DM, Brabrand Sø
17.-18. MOTORSPORT: DTC og DM klasser, Padborg Park
17.-18. TENNIS: Federations Cup, finale
17.-18. VÆGTLØFTNING: NM, Pori, Finland
18. ORIENTERING: DM, lang, Jægerspris
18. RONING: Århus Open, Brabrand Sø
19.-25. 18. TENNIS: Federations Cup, finaleBeijing, Kina, Portoroz, Slovenien
21.-25. CYKLING: VM, Madrid, Spanien
22.-25. GOLF: European Tour, Tees Valley, England
22.-25. PETANQUE: VM, Bruselles
23.-25. TENNIS: Davis Cup, semifinaler
23.-25. DM, Military, Aalborg
24. AMERIKANSK FODBOLD: DM-finale
25. ATLETIK: DM, maraton, Odense
25. DUATHLON: VM, kortdistance, Newcastle, Australien
25. MOTORSPORT: Formel 1, Interlagos, Brasilien
25. ORIENTERING: DM, klubhold, Viborg
26.-2/10 BRYDNING: VM, mænd, Budapest, Ungarn
26.-2/10 TENNIS: ATP, Shanghai, Kina, Bangkok, Thailand, Palermo, Italien
26.-2/10 TENNIS: WTA, Guangzhou, Kina, Seoul, Korea
27.-28. FODBOLD: Champions League, gruppespil
28.-2/10 DART: World Cup, Australien
29. FODBOLD: UEFA Cup, 1. runde, 2. kamp
29.-2/10 GOLF: European Tour, Carnoustie/Kingsbarns, England
30.-2/10 MOTORSPORT: Rally, Japan

Oktober
1. ATLETIK: VM, halvmaraton, Edmonton, Canada
1.-2. MOTORSPORT: DTC og DM klasser, Jyllands-Ringen
1.-2. VÆGTLØFTNING: Aalborg Cup og Ladies Cup, Aalborg
2. CYKLING: ProTour, Zürich Metzgete, Schweiz
2. HESTESPORT: Prix de l'arc de Triomphe, Paris, Frankrig
3.-8. ORIENTERING: World Cup, Monte Livata, Italien
3.-9. TENNIS: ATP, Tokyo, Japan, Metz, Frankrig
3.-9. TENNIS: WTA, Filderstadt, Tyskland, Tokyo, Japan
6.-9. GOLF: European Tour, San Francisco, USA
6.-10. TAEKWONDO: EM, kamp, Letland
8. FODBOLD: Danmark-Grækenland, VM-kvalifikationskamp, København
8. TRIATHLON: VM, kort distance, Honolulu, Hawaii
9. CYKLING: ProTour, Paris-Tours, Frankrig
9. HESTESPORT: Trav, Dansk Trav Kriterium, Charlottenlund
9. MOTORSPORT: Formel 1, Suzuka, Japan
10.-16. TENNIS: ATP, Wien, Østrig, Stockholm, Sverige, Moskva, Rusland
10.-16. TENNIS: WTA, Hasselt, Belgien, Moskva, Rusland, Tasjkent, Usbekistan
11.-16. BADMINTON: Dutch Open, Holland
12. FODBOLD: Kasakhstan-Danmark, VM-kvalifikationskamp
14.-16. MOTORSPORT: Rally, Korsica
15. CYKLING: ProTour, Lombardiet Rundt, Italien
15.-16. KANO og KAJAK: VM, marathon, Perth, Australien
16. MOTORSPORT: Formel 1, Shanghai, Kina
17.-23. TENNIS: ATP, Madrid, Spanien
17.-23.TENNIS: WTA, Zürich, Schweiz
18.-19. FODBOLD: Champions League, gruppespil
18.-23. BADMINTON: Denmark Open, Århus
20. FODBOLD: UEFA Cup, gruppespil
20.-23. GOLF: European Tour, Mallorca, Spanien
21.-23. MOTORSPORT: Rally, Korsica, Frankrig
21.-29. FALDSKÆRM: VM, Arizona, USA
22. MOTORSPORT: Rally, DM 6. afd. Vejle
22. RUGBY: DM, sidste runde
23. FODBOLD: Allsvenskan, sidste runde, Sverige
24.-30. TENNIS: ATP, St. Petersburg, Rusland, Basel, Schweiz, Lyon, Frankrig
24.-30. TENNIS: WTA, Linz, Østrig, Luxembourg, Luxemborug
27.-30. GOLF: European Tour, Valderama Sotogrande, Spanien
27.-30. SVØMNING: DM, kortbane, Gladsaxe
28.-30. MOTORSPORT: Rally, Katalonien
29.-30. BILLARD: Pool 9-ball, Eurotour, København
30. ATLETIK: DM, lang cross,
30. FODBOLD: Tippeligaen, sidste runde, Norge
30. HESTESPORT: Trav, Dansk Opdrætningsløb, Charlottenlund
31.-6/11 TENNIS: ATP, Paris, Frankrig
31.-6/11 TENNIS: WTA, Philadelphia, USA, Quebec, Canada

November
1.-2. FODBOLD: Champions League, gruppespil
1.-6. BADMINTON: Hong Kong Open, Hong Kong
3. FODBOLD: UEFA Cup, gruppespil
5. GYMNASTIK: Elitedivisionen, holdfinale, idrætsgymnastik,
5.-13. BOKSNING: VM, Mianyang, Kina
5.-2006 SEJLSPORT: Volvo Ocean Race, Galicia, Spanien
7.-13. TENNIS: WTA Championship, Los Angeles, USA
8.-13. BADMINTON: China Open, Kina
11.-13. MOTORSPORT: Rally, Australien
12. FODBOLD: VM-Play off, 1. kamp
12. GYMNASTIK: DM, trampolin, individuelt og synkron, Odense
12. TAEKWONDO, Scandinavian Open, Århus
12.-13. ATLETIK: NM, cross, Hamina/Frederikshamn, Finland
13. RONING: Masters, Torino, Italien
14.-20. TENNIS: ATP Masters Cup, Shanghai, Kina
15.-20. STYRKELØFT: VM, mænd, Miami, USA
16. FODBOLD: VM-play off, 2. kamp
17.-20. GOLF: European Tour, Algarve, Portugal
20.-21. SVØMNING: DM, hold,
21.-27. GYMNASTIK: VM, idrætsgymnastik, Australien
22.-23. FODBOLD: Champions League, gruppespil
24. FODBOLD: UEFA Cup, gruppespil
24.-27. STYRKELØFT: EM, kvinder, Ungarn
26.-27. DART: Swedish Open, Sverige
30.-1/12 FODBOLD: UEFA Cup, gruppespil
30.-4/12 STYRKELØFT: VM, bænkpres, Stockholm, Sverige

December
2.-4. TENNIS: Davis Cup finale
8.-11. SVØMNING: EM, kortbane, Triest, Italien
5.-18. HÅNDBOLD: VM, kvinder, St. Petersburg, Rusland
6.-7. FODBOLD: Champions League, gruppespil
7.-10. BORDTENNIS: Pro Tour finale, Kina
9. FODBOLD: Lodtrækning til VM-finalen 2006, Leipzig, Tyskland
11. ATLETIK: EM, cross, Tilburg, Holland
11.-18. FODBOLD: VM, klubhold, Tokyo, Japan
14.-15. FODBOLD: UEFA Cup, gruppespil
17. FLOORBALL: Pokalfinaler
27.-29. BADMINTON: Copenhagen Masters, København
6. februar 2006: NFL Super Bowl XXXX (40) Se Detroit SuperBowl.com Bemærk det er 5. februar US-tid.


4. februar 2007: NFL Super Bowl XXXXI (41) i Miami, Florida Se SuperBowl.com


3. februar 2008: NFL Super Bowl XXXXII (42)i Phoenix, Arizona

1. Februar 2009: NFL Super Bowl XXXXIII (43) i Tamba, Florida
7. februar 2010: NFL Super Bowl XXXXIV (44) i Miami, Florida - Dette bliver Super Bowl nr 10 afholdt i Miamia - en rekord

gamebookers.com - the better you bet!